Çelik ve Kapı İmalatı KOSGEB Desteği

14 Eylül 2020 ile admin

KOSGEB tarafından pek çok sektörde faaliyet gösteren firmalara sektörüne göre 160.000 TL’den 360.000 TL’ye kadar hibe olarak çeşitli maddi destekler sunmaktadır. KOSGEB’in sağladığı destekler nace kodları ile firmaların en iyi şekilde faydalanabilmesi için kusursuz bir şekilde firmaların yararına sunulmaktadır. Nace kodları genel olarak sorgulama sayfasında firmaların hangi iş kollarında faaliyet gösterdiğini belirlemek için kullanılmaktadır. KOSGEB bu nace kodları ile desteklerini en iyi şekilde sunabilmektedir.

Çelik ve kapı imalatı, KOSGEB’in destek verdiği sektörler arasında yer almaktadır. Çelik ve kapıların son derece önemli ürünler arasında yer alması çelik ve kapı sektörüne olan talebin artmasına neden olmaktadır. KOSGEB kurulduğu günden bu yana firmaların maddi olarak daha fazla avantaj elde etmesini sağlamak amacı ile çeşitli destekler ve hibeler sunmaktadır. Siz de çelik ve kapı imalatı alanında faaliyet gösteriyorsanız KOSGEB’in sizler için sunduğu avantajlardan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. KOSGEB, girişimcilerin daha fazla kar elde ederek üretime katkı sağlayabilmelerini desteklemek ve herkesin amacını en iyi şekilde gerçekleştirebilmesine yardımcı olabilmek amacı ile söz konusu hibe ve destekleri sunmaktadır. Destek sunulan alanların birbirinden farklı olması üretimin daha farklı alanlarda sürdürülebilir olmasına yardımcı olmaktadır.

Çelik ve Kapı İmalatına Verilen KOSGEB Destekleri

KOSGEB, farklı alanlarda faaliyet gösteren pek çok firma için KOSGEB desteği sunmaktadır. Bu doğrultuda çelik ve kapı imalatı alanında faaliyet gösteren firmalara da KOSGEB 160.000 TL’ye kadar hibe destek sağlamaktadır. Siz de söz konusu alanda faaliyet gösteriyorsanız KOSGEB’in girişimciler için sunduğu desteklerden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Önceki yıllar da Girişimcilik Destek Programı olarak firmalara ve kişilere sunulan söz konusu destek programı günümüzde Girişimciliği Geliştirme Destek Programı olarak isimlendirilmektedir.

Söz konusu destek iki alt başlık olarak kişilere sunulmaktadır. Bunlar; geleneksel girişimci desteği ve ileri girişimci desteği şeklindedir. Söz konusu girişimcilik desteği türleri için değişmeyen tek şart ise uygulamalı girişimcilik eğitimidir. Her iki girişimcilik desteği programı da bireylere destek sunmak için uygulamalı girişimcilik eğitimi şartı aramaktadır. Destek almak isteyen girişimciler vergi açılışı yapmadan önce uzaktan eğitim şeklinde uygulamalı girişimcilik eğitimi almak zorundadırlar.

Kimler Çelik ve Kapı İmalatı Desteği Alabilir?

Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için kurulmuş olan girişimcilik desteği programından faydalanmak isteyen şirketlerin öncelikle gerçek kişiler tarafından kurulan işletmeler ve sermaye şirketi statüsünde kurulan şirketlerden biri olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra faaliyet gösterdikleri alanın da KOSGEB’in destek sağladığı NACE kodlarından birine mensup olması girişimcilik desteğinin alınabilmesinde ki en önemli noktadır.

KOSGEB Desteğinde Profesyonel Hizmet

KOSGEB desteklerine başvururken dikkat edilmesi en önemli nokta proje hazırlanmasıdır. Projenin KOSGEB’in istekleri doğrultusunda hazırlanması durumunda firmalara çeşitli KOSGEB destekleri sunulabilmektedir. Ancak kişilerin KOSGEB’in istediği şekilde projeyi hazırlamaması durumunda projenin kabul edilmeyeceğini ifade edebilmemiz mümkündür. İşte bu noktada yapmanız gereken en önemli şey KOSGEB destekleri ile ilgili profesyonel bir destek almaktır. Bu alan da uzman, deneyimli ve profesyonel kişilerden destek alarak projenizin kısa bir süre içerisinde onaylanmasını sağlayabilirsiniz. KOSGEB destekleri ile ilgili sunduğumuz danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

KOSGEB Tekstil imalatı için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.