Peçete İmalatı KOSGEB Destekleri

28 Eylül 2020 ile admin

KOSGEB, ülkemizde üretimin sürdürülebilir kılınması ve daha iyi bir alt yapının oluşturulması adına girişimcilere destek olan oldukça önemli bir kurumdur. Özellikle kadın girişimcilere ve desteklenen alanlarda üretim alanlarını geliştirmeye yönelen kimselere destek olan KOSGEB’in size de mali anlamda yardımcı olacağını bilmelisiniz.

KOSGEB 2020 destekleri kapsamında sizlere de peçete imalatı alanında hibe – destek sunulup sunulamayacağınız merak ediyorsanız yazımızı detaylı bir şekilde okumaya devam edebilirsiniz.

KOSGEB Peçete İmalatı Sektörünü Destekliyor mu?

Peçete, insanların günlük yaşamlarında kullandıkları ve hijyenik ortamların tesis edilmesine yardımcı olan oldukça kritik ürünlerden bir tanesidir. Tuvalet, mutfak ve hayatın diğer pek çok alanında tercih edilen peçetenin imalatı da oldukça önemlidir. Bu bağlamda KOSGEB, desteklenen sektörler arasında peçete imalatını da ekleyerek peçete imal etmeyi amaçlayan girişimcilerin önünü açar.

KOSGEB destekleri 2020 kapsamında ele alınabilecek olan peçete imalatı için yararlanılabilecek olan destek düzeyleri girişimcilere göre farklılık gösterir. Zira girişimcinin kadın olması farklılığa neden olabileceği gibi Geleneksel Girişimci Desteği ve İleri Girişimci Desteği bağlamında yararlanılabilecek olan destek seviyeleri farklıdır. Peçete imalatı destekleniyor olsa da insanların bu sektörde nasıl bir destekten yararlanabileceklerine daha detaylı bir şekilde bakmak gerekir.

Peçete İmalatı ve KOSGEB Destekleri

Kendi işletmesini kurmak ve üretimin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak adına çalışmalar yürüten bireylerden biriyseniz siz de KOSGEB destekleri ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Peçete gibi insanların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden bir tanesi ile ilgili yapacağınız çalışmalarda farklı destek programlarından yararlanabilmeniz mümkündür. Bu anlamda ele alınacak konular Geleneksel Girişimci Desteği ve İleri Girişimci Desteği olur.

Geleneksel Girişimci Desteği

Bir üretim işletmesi kuruyor olmanın yeterli olduğu bu destek bağlamında bireyler 60.000 TL düzeyine kadar destekten yararlanabilirler. Bu destek programı kapsamında 60.000 TL destek alınabilmesi için 2 farklı destek türünden de maksimum verimin elde edilmesi gerekir. Kuruluş desteği olarak ifade edilen destek bağlamında kişi işletmelerine 5.000 TL, sermaye işletmelerine ise 10.000 TL destek verilir. Geri ödemesin olan bu desteğin yanı sıra işletmenizin Performansına göre destek başlangıç tarihinden itibaren 2 yıl içinde 40.000 TL’ye kadar destek almak mümkündür. Burada dikkat edilen konu çalıştırılan işçi ve yatırılan prim sayısıdır.

İleri Girişimci Desteği

Peçete imalatı sektöründe teknolojik makinelerin kullanılması ile bir üretim tesisi kurmayı planlıyorsanız İleri Girişimci Desteği’nden yararlanabilirsiniz. 370.000 TL’ye kadar destekten yararlanmanıza olanak sağlayan bu destek için mekanizasyon ve teknolojinin olması şarttır.

Kuruluş ve performans desteği konusunda tıpkı Geleneksel Girişimci Desteği imkanlarını sunan bu desteğin farklı olan noktası Makine Teçihazat ve Yazılım Desteği ile Danışmanlık ve İşletme Koçluğu alanındadır. Kullanılan teknolojiye göre 100.000 TL ila 300.000 TL arasında makine teçhizat desteği alınabilirken danışmanlık için 10.000 TL’ye kadar destekten yararlanmak mümkündür.

KOSGEB Desteklerinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB, bir girişim fikri olan ve aşağıdaki koşulları sağlayan herkese destek sağlar.

  • 18 yaşını doldurmuş olan T.C. vatandaşları,
  • KOSGEB’ten hibe almamış kimseler,
  • Terör örgütleri ile iltisaklı olmayanlar,
  • Sigortalı çalışan vasfında olmayanlar

KOSGEB Tekstil imalatı için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.