KOSGEB Kozmetik İmalatı Desteği

5 Ekim 2020 ile admin

KOSGEB’in hibe ve destek programlarından yararlanarak kozmetik alanında imalat yapan bir işletme kurmak istiyorsanız ne tür imkanların sizleri beklediğini merak ediyor olabilirsiniz.

Kozmetik, insan sağlığını doğrudan etkileyebilecek bir sektör olmasının yanı sıra arz ve talep dengesinin oldukça ileri seviyede olduğu bir sektördür. İnsanların kişisel bakım ve makyaj malzemelerine çok önem vermesi nedeni ile kozmetik imalatında önemli bir atılım olsa da girişimcilerin bu alana yatırım yapma arzusu hala sürmektedir. Siz de KOSGEB desteklerinden yararlanarak kozmetik imalatı gerçekleştirmek istiyorsanız bu bağlamda desteklerden yararlanıp yararlanamayacağınıza bir göz atmalısınız.

KOSGEB Kozmetik İmalatına Destek Veriyor mu?

Kozmetik sektörü; son yıllarda çok ciddi bir gelişme göstermesinin yanı sıra KOSGEB tarafından desteklenmesi sayesinde de girişimcilerin ilgi odağı haline gelmiştir. KOSGEB’in her geçen gün desteklediği alanları daha da geliştirmesi sayesinde kapsama giren kozmetik sektörü de desteklenen alanlardan bir tanesi olur. Peki, kozmetik alanında sizi ön plana taşıyacak ve ekonomik olarak güçlü bir yapıya sahip olmanızı sağlayacak KOSGEB destekleri nelerdir?

KOSGEB destekleri kapsamında bir kozmetik girişimcisi olarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz mümkün olsa da hayallerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz hala bir soru işaretidir. Şimdi gelin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek adına neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım!

KOSGEB Kozmetik Desteklerinden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek adına sektör bağımsız bir şekilde bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. KOSGEB’in girişimcilerden beklentileri destek sağlama noktasında şu şekildedir;

  • 18 yaşını tamamlamış T.C. vatandaşı olunması,
  • Terör örgütleri ile herhangi bir bağlantının olmaması,
  • SGK primleri yatan bir çalışan olunmaması,
  • Daha önce KOSGEB hibe programlarından yararlanılmamış olması

Yukarıdaki koşulları sağlayan ve kozmetik sektöründe bir girişim fikri olan herkes KOSGEB desteklerinden yararlanmak için başvuru yapabilir. Başvurularını zamanında ve doğru bir şekilde gerçekleştiren kimseler için kurulacak olan işletmenin niteliklerine göre 60.000 TL’den 370.000 TL’ye kadar farklı tutarlarda yararlanılması mümkündür.

KOSGEB Kozmetik Sektör için Ne Kadar Destek Verir?

Kozmetik sektörde yatırımlarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız iki farklı destek programından yararlanabileceğinizi bilmelisiniz. KOSGEB’in bütün girişimlere eşit şartlarda yararlanma imkanı sunduğu Geleneksel Girişimci Desteği ile İleri Girişimci Desteği kozmetik sektöründe size eşsiz seçenekler sunar.

Geleneksel Girişimcilik Desteği

İşletmenizin kuruluşu ve 2 yıllık süre içerisinde sergilediği performansa bağlı olarak yararlanabileceğiniz bu destek hemen her işletmenin başvurabileceği bir destektir. Bu nedenle ister bir kozmetik işletmesi ister bir tekstil işletmesi kurmuş olun Geleneksel Girişimcilik Desteği’nden yararlanmanız muhtemeldir. Bu destek kapsamında 60.000 TL’ye kadar destek alabilirsiniz.

İleri Girişimcilik Desteği

İşletmenizin daha teknolojik bir yapıya kavuşmasını istiyor ve bu sayede makine – ekipman alımı da yapmayı planlıyorsanız İleri Girişimcilik Desteği’nden yararlanabileceksiniz. Bu destek kapsamında Geleneksel Girişimcilik Desteği bağlamında yararlandığınız kuruluş ve performans desteğinin yanı sıra makine ekipman almak ve danışmanlıktan yararlanmak adına da 310.000 TL’ye ulaşan desteklerden yararlanabilirsiniz.

Satın alacağınız makine ve ekipmanın teknolojik özelliklerine göre 3 farklı sınıfta desteklerden yararlanabileceksiniz. En düşük 100.000 TL ve en yüksek 300.000 TL olan destekler için hemen bir başvurabilirsiniz.

KOSGEB Web yazılım hizmetleri için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.