Islak Mendil İmalatı ve KOSGEB Destekleri

6 Ekim 2020 ile admin

Islat mendil imalatı, KOSGEB’in kişilere sunduğu destek programları arasında yer alan bir imalattır. Günümüzde pek çok kişinin yoğun bir ilgi gösterdiği ıslak mendiller çeşitli aşamalardan geçerek üretilmektedir. Islak mendil aslında kolonyalı mendilin yeni bir türüdür diyebiliriz. Hizmet sektörünün büyük bir gelişim göstermesi ile birlikte ıslak mendil kullanımını büyük oranda arttırmıştır. Bunun yanı sıra ıslak mendillerinde gıda, havacılık ve kara ulaşımı gibi pek çok alanda da kullanıldığını ifade edebilmemiz mümkündür. İsminden de anlaşılabileceği üzere ıslak bir formda kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması amacı ile sunulan mendillerdir. Pek çok kişi ve sektöre göre farklılık gösterebilen ıslak mendiller pek çok kişinin de iş kapısı haline gelmiştir.

Günümüzde ıslak mendiller çoğu kişinin gelir etmesine yardımcı olmuştur. Bu nedenle KOSGEB’te ıslak mendil üretimi yaparak gelir elde etmek isteyen kişilere çeşitli destekler vermektedir. Söz konusu destekleri aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde inceleyebilmemiz mümkündür.

KOSGEB Islak Mendil İmalatı Desteği Kapsamı

Islak mendil imalatı yaparak bir girişimde bulunmak ve gelir elde etmek isteyen kişiler KOSGEB’in bireyler için hazırlayıp sunduğu girişimcilik destek programından yararlanabilirler. Girişimcilik destek programı genel olarak ekonomik kalkınma ve istihdam gibi problemlerin çözülebilmesi için KOSGEB tarafından verilen desteklerdir şeklinde açıklanabilmektedir. Günümüzde pek çok kişi farklı girişimcilik türlerinde KOSGEB girişimcilik destek programına başvurarak kendi işlerinin sahibi olabilmektedir. Siz de bunlardan biriyseniz ve ıslak mendil imalatı alanında kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey KOSGEB desteğinin size uygun olması durumunda KOSGEB girişimcilik başvurusu yapabilirsiniz. Girişimcilik destek programı küçük ve orta ölçekli işletmelere işletici ve girişimcilere yönelik KOSGEB tarafından uygulanmaktadır.

Kişilerin ıslak mendil imalatı ile ilgili bir iş kuracağı zaman yeni girişimci desteğinden yararlanmak istiyorsa uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamaları gerekmektedir. Bu eğitimi alan kişinin kurdukları işletmelerin kurucu ortak olarak en az %30 paya sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra işletmelerin belirtilen desteklerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için destek başvurusundan geriye dönük bir şekilde son 2 yıl içerisinde kurulmuş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra birden fazla girişimci eğer aynı işletme de ortak ise söz konusu destekten bir kere yararlanılabilmesi mümkündür. Aynı işletmenin 2 kere söz konusu destekten yararlanabilmesi kesinlikle mümkün değildir.

Girişimcilerin KOSGEB destek başvurusu yapması durumunda bir değerlendirme süreci başlayacaktır. KOSGEB kurulunun değerlendirmeyi yapması durumunda başvuru onaylanır ya da onaylanmaz.

Islak Mendil imalatı KOSGEB Desteği için Profesyonel Hizmet Alın

Islak mendil imalatı KOSGEB desteğine yukarıda bahsedildiği gibi başvurulması gerekmektedir. Bireylerin KOSGEB desteği için bir proje hazırlaması ve bu proje ile başvurularını gerçekleştirmesi gerekir. Bu noktada proje hazırlarken son derece dikkatli olunması gerektiğini ifade edebiliriz. Çünkü hazırlanan projeler desteğin kabul olması ve olmaması noktasında büyük bir öneme sahiptir.

Projenin kabul olabilmesi için KOSGEB’in gerektirdiği şartlara uygun bir şekilde projeyi hazırlamalısınız. İşte bu noktada sizlere destek sunan bir KOSGEB danışmanından hizmet alabilirsiniz. Aldığınız söz konusu hizmetler ile en iyi şekilde başvurunuzu gerçekleştirerek desteğinizi onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

KOSGEB Kereste İmalatı için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.