Kereste İmalatı KOSGEB Destekleri

6 Ekim 2020 ile admin

KOSGEB destekleri her geçen gün çeşitlenirken bir girişim fikri olanlar için desteklerden yararlanmak da oldukça önemli bir seviyeye taşınır. Bu anlamda kereste imalatı sektöründe yatırım yapmak istiyorsanız hibe ve desteklerden yararlanmayı tercih etmelisiniz. Peki, hayallerinizdeki kereste imalat işletmesini ortaya çıkarmak adına ne tür bir girişim yapmalısınız?

Şimdi gelin hep birlikte KOSGEB yapısını ve sizin gibi girişimcilere ne tür avantajlar sunulduğunu bir inceleyelim!

Kereste İmalatı Sektörüne KOSGEB Desteği Var mı?

KOSGEB desteklerinden yararlanmak istiyor ve kendi sektörünüzün hibe – destek programları kapsamında olup olmadığını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız bu yazıda bütün sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Kereste imalatı; ülkemizin gelişen ve büyüyen sektörlerinden bir tanesi olurken sürdürülebilirliği destekleme açısından da ön plana çıkar. Siz de bu sektörde faaliyet gösteriyorsanız hem işletmenizi geliştirecek çözümler üretebilir hem de yeni bir işletme kurmak adına desteklerden yararlanabilirsiniz. Zira KOSGEB 60.000 TL ile 370.000 TL arasında değişen hibe ve destek programlarından yararlanmanızı sağlar. Peki, KOSGEB uygulamaları açısından kereste imalatında ne kadarlık bir destekten yararlanabilirsiniz?

KOSGEB Ne Kadar Destek Veriyor?

KOSGEB, Türkiye’de ekonomik olarak yeterli kaynaklara sahip olmayan ancak sahip olduğu girişim fikirleri ile üretimde kaliteyi yakalamayı arzu eden kimseler için enfes imkanlar sağlar. Peki, bir girişimci olarak KOSGEB’den ne derecede destek alabileceğinizi merak ediyor musunuz? O halde gelin size ne kadarlık destekler sunulduğunu yakından bir inceleyelim!

KOSGEB destek programları bağlamında kuracağınız işletmenin vasfı, kadın girişimci olup olmadığınız ve kullandığınız cihazların teknoloji seviyelerine bağlı olarak birbirinden farklı destek düzeyleri vardır. En düşük destek 60.000 TL ve en yüksek destek 370.000 TL olarak sizlere harika imkanlar sunulurken bu imkanların sektör bazlı değil işletme bazlı değiştiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle kereste imalatı yapıyorsunuz diye size daha yüksek veya daha düşük destek verilmez. Temel değerlendirme unsuru sizlerin performans ve çabasıdır.

Kereste İmalatı ve Geleneksel Girişimcilik Desteği

Geleneksel Girişimcilik Desteği hemen her girişimcinin yararlandığı ve maksimum 60.000 TL düzeyinde destekten faydalanmanıza imkân tanıyan bir programdır. 2 başlıkta ele alınabilecek olan Geleneksel Girişimcilik Desteği’nde işletme kuruluşu için 10.000 TL’ye varan destekler mümkünken performansınızı iyileştirmeniz ve yüksek oranda istihdam sağlamanız durumunda ekstra 40.000 TL destekten yararlanabilirsiniz. Özellikle kadın girişimciler için sunulan ekstra desteklerle seviye 60.000 TL’ye çıkar.

Kereste İmalatı ve İleri Girişimcilik Desteği

Kereste imalatı sektörel anlamda oldukça değerli alanlardan bir tanesi olurken kerestelerin işlenmesi adına çeşitli teknolojik cihazlara ihtiyaç duyulan bir alandır. Bu nedenle girişimci ruhunu ön plana çıkaran ve yeni bir işletme kuracak olan kimseler için İleri Girişimcilik Desteği’nden yararlanmak olasıdır. 3 temel kategoride ele alınan makine ve ekipmanların teknoloji seviyesine göre destekten yararlanmanız söz konusu olur. Teknoloji seviyesi en düşük kategoride olan makineler için 100.000 TL destek verilirken orta seviye için 200.000 TL ve üst seviye makineler için 300.000 TL makine desteği verilir. Bu sayede işletmenizin daha sürdürülebilir ve verimli kılınmasına olanak sağlanır. Mvdanismanlik.com olarak size yardımcı oluyor ve kereste imalatında harika bir işletmeye sahip olmanızı sağlıyoruz.

KOSGEB Kozmetik Üretimi için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.