Glütensiz Gıda İmalatı ve KOSGEB Destekleri

8 Ekim 2020 ile admin

Organik gıdaların her geçen gün daha da revaçta olması glütensiz gıda imalatı ile ilgili KOSGEB desteği olup olmadığının araştırılmasına neden olur. Siz de organik lezzetler üreterek sağlıklı beslenmeye katkı sağlayacak bir işletme kurmak istiyorsanız destek alıp almayacağınızı araştırıyorsunuz demektir.

KOSGEB, girişimcilik fikri ile üretime katkı sağlamak isteyen hemen herkesin hayallerini gerçekleştirme noktasında hibe ve destekler sunmayı arzu eder. Destek sunulan alanların farklılaştırılması ile üretimin sürdürülebilirliğini hedefleyen KOSGEB’in glütensiz gıda imalatı konusunda size destek sunup sunmayacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Glütensiz Gıda İmalatı için KOSGEB Destek Verir mi?

KOSGEB’in hangi alanlarda destek verdiğini merak ediyorsanız ve glütensiz gıda imalatı gerçekleştirmeyi arzuluyorsanız sizin için harika imkanlar olduğunu bilmelisiniz. Özellikle Geleneksel Girişimcilik Desteği ve İleri Girişimcilik Desteği kapsamında değerlendirilen destek programlarını detaylı bir şekilde inceleyerek glütensiz gıda imalatına ne denli bir destek ve hibe sunulduğunu öğrenmelisiniz. O halde gelin hep birlikte KOSGEB gıda ve destek programlarının sizlere ne kadarlık bir ekonomik kaynak sağladığına göz atalım!

Geleneksel Girişimcilik Desteği ile Glütensiz Gıda İmalatı

Glütensiz yani sağlıklı gıdalar üretecekseniz çok isabetli bir yatırım kararı aldınız demektir. Peki, bu kararınızı ekonomik olarak destekleyecek KOSGEB programları nelerdir? Geleneksel Girişimcilik Desteği bu anlamda gündeme gelen ilk seçenektir. 60.000 TL’ye kadar hibe ve destekten yararlanmanıza imkân sağlayan bu uygulamada 2 farklı başlıkta hibe ve destekten yararlanabileceksiniz.

Organik ürünler satabileceğiniz gıda imalat işletmenizin kuruluşu aşamasında 10.000 TL’ye kadar kuruluş desteği alabileceksiniz. Eğer işletmeniz bir kişi adına kurulmuşsa 5.000 TL, sermaye işletmesi olarak kurulmuşsa 10.000 TL alabileceksiniz.

Geleneksel Girişimcilik Desteği kapsamında kalan destek miktarı ise 2 yıllık süre içerisinde performans desteği başlığı ile girişimcilere sunulur. Burada dikkate alınan 2 yıllık süre içerisinde işletmenin çalıştırdığı personel ve bu personelin yatan SGK primleridir.

İleri Girişimcilik Desteği ve Glütensiz Gıda İmalatı

İleri Girişimcilik Desteği kapsamında organik gıda üretimi yapan bir işletme kuracaksanız maksimum 110.000 TL destekten yararlanabilirsiniz. Zira teknolojik açıdan değerlendirildiğinde alt-orta sınıf teknoloji olarak değerlendirilebilen makine ve ekipman için 100.000 TL alabilirken danışmanlık için de 10.000 TL destek alabilirsiniz.

Son yıllarda artan organik gıda ihtiyacını karşılamak adına açılan işletmeleri desteklemeyi hedefleyen KOSGEB’in ilgili desteklerinden siz de yararlanmak için bir iş planı ve başvuru dokümanı hazırlayabilirsiniz. Size ekonomik olarak çok büyük getiriler sunacak ve 150.000 TL’ye ulaşan miktarlarda yardım sağlayacak destek programından yararlanmak için hangi şartları karşılamanız gerektiğini biliyor musunuz?

KOSGEB Desteklerinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB hibe ve destek programlarının olabildiğince fazla kişiye ulaşabilmesi adına büyük çaba sarf eder. Bu anlamda bir girişim fikri olan ve ülkesine katkı sağlamayı düşünen hemen herkesin sahip olabileceği özellikleri barındıranların başvurularını kabul eder. Siz de aşağıdaki özelliklere sahipseniz mvdanismanlik.com ayrıcalıkları ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • 18 yaşını tamamlamış T.C. vatandaşıysanız,
  • Daha önce KOSGEB desteklerinden yararlanmadıysanız,
  • SGK primleri yatan bir çalışan değilseniz,
  • Terör ile herhangi bir bağlantınız yoksa KOSGEB hibe ve desteklerinden yararlanmanız için herhangi bir engel yoktur!

KOSGEB Web Portalı hizmetleri için hibe ve teşvikler hakkında hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayınız.

KOSGEB Projenizi sorunsuz ve kolayca çıkartmak için bizimle iletişime geçin.